karimaty

Jeśli ktoś całe życie na wyjazdach korzystał z usług hoteli i pensjonatów, to może nawet nie wiedzieć czym jest karmiata. A jest to wynalazek, który dla osób śpiących na wyprawach pod gwiazdami, czy też na podłodze w schroniskach jest absolutnie niezbędny.

karimatyCzym jest karimata?

W dużym skrócie karmiata to prostokątny kawałek sztucznego materiału, który wykorzystuje się do położenia na niego śpiwora w trakcie spania. Brak karimaty będzie wiązał się z ryzykiem przemarznięcia i wychłodzenia podczas snu, ponieważ nie będzie między nami a podłożem żadnego materiału izolacyjnego. A właśnie taką funkcje w głównej mierze spełnia karimata.
Dodatkowym pozytywnym aspektem karmaty jest poprawa wygody. Karimaty oczywiście nie posiadają grubości i sprężystości domowego materaca, jednak nawet ta minimalna miękka warstwa znacznie podnosi komfort snu podczas warunków polowych.
Podsumowując, karimata znacznie podnosi bezpieczeństwo snu, a także jego komfort. Z tych powodów stała się podstawowym elementem wyposażenia, które znaleźć można u każdego, kto wybiera się w góry, czy innego tego typu wyprawy, w których z całą pewnością nie będzie typowego łóżka do spania.

Jak wybrać karimatę?

Aby karimata mogła spełniać wszystkie swoje zakładane zadania, powinna być przed wszystkim odpowiednich rozmiarów oraz właściwej grubości. Często popełnianym błędem jest kupowanie przez dorosłego mężczyznę małej i cienkiej karimaty, która przeznaczona jest dla kobiet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>