Dzika róża zazwyczaj znana nam jest z różnego rodzaju herbat do zaparzenia, po które chętnie sięgamy w zimniejszych porach roku. Dzika róża posiada jednak swoje cenne właściwości lecznicze, o których warto wiedzieć. Wyciągi z dzikiej róży znajdziemy w różnego rodzaju wyrobach medycznych, suplementach diety, preparatach kosmetycznych i pielęgnacyjnych.

3 najpopularniejsze zastosowania dzikiej róży

Po pierwsze, warto wiedzieć, że dzika róża jest prawdziwą kopalnią witaminy C. Może nas bardzo zaskoczyć fakt, że zawiera ona w sobie więcej tej witaminy niż cytrusy i to kilkakrotnie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że to świeże owoce mają tak dużą zawartość tej witaminy, a poprzez proces mrożenia jej zawartość się zmniejsza. Dzięki obecności witaminy C dzika róża z powodzeniem może wzbogacać liczne preparaty wzmacniające odporność organizmu.

 

Drugim popularnym zastosowaniem dzikiej róży jest korzystanie z jej dobroczynnego wpływu na skórę. Dzika róża działa relaksacyjnie i uspokajająco, a dodatkowo odżywia skórę i ją wygładza. W takim przypadku najlepiej sprawdza się olejek różany.

 

Nie jest to wcale takie oczywiste, ale dzika róża LekiNatury łagodzi także niestrawność i sprawdzi się w przypadku zatruć pokarmowych. Leczy nieżyt układu pokarmowego i łagodzi biegunki. Dodatkowo obniża także poziom cholesterolu, warto więc postawić na preparaty zawierające dziką różę także i ze względu na układ pokarmowy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>