Migreny są jedną z najpowszechniej występujących dolegliwości wśród ludzi. Skutecznie utrudniają one normalne funkcjonowanie w ciągu dnia, nie pozwalając zebrać myśli i skoncentrować ich na konkretnym zadaniu. Ból głowy choć wywołany może być różnymi czynnikami, często bardzo błahymi i łatwymi w naprawie, staje się niekiedy przykrą codziennością ogromnej grupy ludzi. Jak więc sobie z nim radzić?

Sposoby łagodne

Niezwykle częstym powodem powstawania bólu głowy jest odwodnienie organizmu. Powstała w ten sposób migrena ma bardzo charakterystyczny zasięg oddziaływania i intensywność. To co należy w takiej sytuacji zrobić, to po prostu nawodnić organizm w odpowiedni sposób.

Sposoby radykalne

Jeśli jednak ból głowy ma inny charakter, jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się go będzie zastosowanie środków przeciwbólowych. Jednym z najbardziej polecanych środków dostępnych w aptece bez recepty jest Solpadeine. Jest to mieszanka kofeiny, kodeiny oraz paracetamolu, która jest niezwykle skuteczna w walce z uporczywymi migrenami. Solpadeine dostać można w postaci tabletek musujących, które należy rozpuścić w wodzie. Taka postać przyjmowania znacznie zwiększa tempo przedostawania się zawartych w niej substancji do układu krwionośnego, a co za tym idzie szybkość działa jest ogromna. Kilka chwil po wypiciu pojedynczej dawki da się odczuć pierwsze pozytywne działania, a po kolejnych kilku chwilach ból głowy ustaje całkowicie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>