Występowanie chmielu w Polsce jest powszechne. Dobrze znane jest też jego główne zastosowanie w przemyśle piwowarskim. Chmiel ma jednak także zastosowanie w ziołolecznictwie, głównie ze względu na swoje dobroczynne właściwości w przypadku leczenia niektórych schorzeń. Najbardziej wartościowe są szyszki chmielu, z których otrzymuje się susz zwany lupuliną bogaty w olejki eteryczne oraz szereg innych wartościowych substancji.

Działanie uspokajające chmielu, a także wsparcie żołądka i układu moczowego

Najpopularniejszym zastosowaniem chmielu w ziołolecznictwie jest leczenie nerwic. Roślina ta ma działanie uspokajające, pomaga także w kwestiach radzenia sobie ze stresem, a także w przypadku leczenia zaburzeń snu oraz problemów z zasypianiem. Zbyt szybkie tempo życia i stany nerwicowe negatywnie odbijają się zarówno na życiu zawodowym jak i rodzinnym, stąd szereg suplementów diety zawierających chmiel, które wspomagają wyciszenie organizmu.

Inne właściwości chmielu dotyczą wsparcia procesu trawienia w organizmie. Okazuje się, że chmiel zwiększa ilość produkowanego soku żołądkowego, dzięki czemu pokarmy są lepiej i szybciej trawione, a także przyswajane. Stosowanie chmielu podkręca więc metabolizm, a także pomaga w przypadku leczenia problemów żołądkowych.

Warto też przyjrzeć się moczopędnym właściwościom chmielu, dzięki którym jest on dobrym remedium na różnego rodzaju choroby związane z układem moczowym, pęcherzem oraz kamicą nerkową.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>