Co to jest piszczel?

Piszczele to podstawowa kość goleni, który zlokalizowana jest po stronie przyśrodkowej, koniec bliższy uformowany jest w postaci kłykci: bocznego i przyśrodkowego, powierzchnie stawowe wspomnianych kłykci składają się na staw kolanowy.

Piszczel a zachowanie maksymalnej ostrożności

Piszczele ze względu na swój kształt oraz swoją lokalizację są narażone na różne niebezpieczeństwa. Szczególnie w przypadku osób trenujących zespołowe sporty kontaktowe, jak na przykład piłka nożna, która jest sportem bardzo kontuzyjnym i agresywnym. Ochraniacze na piszczele, które wykorzystywane są także w takich sportach jak: MMA, kick-boxing, muay thai. Ochraniacze mogą z powodzeniem chronić przez kontuzjami czy zderzeniami z przeciwnikiem.

Ochraniacze na piszczele – wybór

Ochraniacze mogą być wykonane z lekkiego, elastycznego materiału – są to ochraniacze podstawowe, mają cienką warstwę, więc nie sprawdzą cię w przypadku cięższych sportów. Na rynku spotkamy jednak też ochraniacze wykonane z twardszych materiałów, a dodatkowo zapinane są na rzepy w celu uniknięcia przesuwania się w ich w trakcie treningu lub walki (stosuje się je, np. w boksie tajskim). Są także ochraniacze, na piszczele z neoprenową skarpetą, która pomaga użytkownikowi w utrzymaniu komfortu. Piszczele są jednym z tych elementów ciała, które po doznaniu kontuzji wymagają nieco dłuższego zaprzestania treningów niż kilka dni.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>