Któż nie marzy o tym, aby będąc górach choć jedną letnią, gorącą noc spędzić pod gwiazdami. Patrzenie w gwiazdy, w około odgłosy małych zwierząt i ta pochłaniająca ciemność, która sprawia, że dopiero wtedy da się poczuć prawdziwe życie.

Problemy nadchodzą

Niestety często ta piękna wizja zderza się z brutalną codziennością i spanie pod gwiazdami wcale nie jest takie mistyczne i duchowe. Często jest zimno, wilgotno i twardo. Jednak spanie na ziemi, to nie to samo co w ciepłym łóżku.
Można to oczywiście nieco poprawiać, zabierając ze sobą dodatkowe wyposażenie.

karimata

Co pod gwiazdy?

To czego będzie brakowało każdemu podczas takiej nocy to: ciepła, wygody i ochrony przed wilgocią. Te potrzeby zapewnić mogą dwa sprzęty, karimata i śpiwór.
Wybór każdego z nich jest dość prosty i intuicyjny. Śpiwór musi być przede wszystkim dostatecznie duży, aby pomieścił w całości swojego lokatora. Dobrze jest, gdy posiada dodatkowe wykończenie ocieplające. Z pozoru zbędne podczas zakupów, w nocy stanie się bezcenne.
Karimaty dobiera się podobnie, czyli pod rozmiar, jednak tutaj warto zwrócić uwagę na inne modele. Są na rynku dostępne karimaty samopompujące, które zapewniają te same funkcje ochronne, a dają znacznie większy komfort podczas snu. Oczywiście kosztują stosownie więcej, jednak mimo wszystko warto jest ten dodatkowy koszt rozważyć, ponieważ różnica jest zauważalna.
Innym czynnikiem, który powinno się wziąć pod uwagę, to posiadanie przez karimatę osłony termicznej, która również może okazać się bezcenna.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>